Dünya Kupasında En Çok Forma Giyen Futbolcu Kimdir?
Dünya Kupasında En Çok Forma Giyen Futbolcu

Dünya Kupasında En Çok Forma Giyen Futbolcu Kimdir?

Dünya Kupasında En Çok Forma Giyen Futbolcu Kimdir?

A) Dünya Kupasında En Çok Forma Giyen Futbolcular

Eğer futbol senin için de bir tutkuysa tam yerine geldin! Eminim yeşil sahalarda uçarcasına giden meşin topun büyüsüne sen de kapılmışsındır. Peki sana dünyadaki futbolseverlerin heyecanla beklediği olay nedir diye sorsam cevabın ne olurdu? Elbette, Dünya Kupası! Maçları takip ettiğini biliyorum… Peki, dünya kupasında en çok forma giyen futbolcu kimmiş? Hiç merak ettin mi? Hadi, öğrenelim.

4- Diego Maradona, Uwe Seeler, Wladyslaw Zmuda

diego maradona
Diego Maradona
Uwe Seeler
Uwe Seeler
Wladyslaw Zmuda
Wladyslaw Zmuda

Arjantinli Diego Maradona, Alman Uwe Seeler ve Polonyalı Wladslaw Zmuda, Dünya Kupası’nda tam 21’er kez forma giydiler.

3- Paolo Maldini

Paolo Maldini
Paolo Maldini

Herkesin nefes keserek izlediği kupa maçlarında 23 kere forma giyen futbolcu ise İtalya’nın efsanesi sayılan Paolo Maldini olmuş!

2- Miroslav Klose

Miroslav Klose
Miroslav Klose

Dünya Kupası’nda yeşil sahalarda en çok gözüken ikinci futbolcu ise Alman Miroslav Klose olmuş! Klose, tam 24 kere maça çıkmış! Oldukça sağlam koşmuş olmalı!

1- Lothar Matthäus

Lothar Matthäus
Lothar Matthäus

Dünya Kupası’nda sahalarda en çok görülen ve sırtına formayı en fazla geçiren futbolcu ise yine bir Alman! Almanlar futbol konusunda başarılı olmalı! Lothar Matthäus dile kolay 25 kere forma giydi! Matthäus futbolculuğu bıraktıktan sonra, kariyerine teknik direktör olarak devam etti. Ve FIFA tarafından hazırlanan listede, dünyanın en iyi 125 futbolcusundan biri seçildi.

B) Dünya Kupasının Gol Kralları

Dünya Kupası’nda en çok forma giyen futbolcu kimmiş öğrendin! Peki Dünya Kupası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister misin? Evet, dediğini duyar gibiyim! O zaman futbolculardan devam edelim ve en çok sahaları şenlendiren kimmiş öğrenelim. Hadi beraber Dünya Kupası tarihinin gol kralları kimlermiş öğrenelim.

4- Just Fontaine

Just Fontaine
Just Fontaine

Just Fontaine, sadece 1958 yılındaki Dünya Kupası’nda forma giymesine rağmen çıktığı 6 maçta 13 gol atarak listeye giriyor!

3- Gerd Müller

Gerd Müller
Gerd Müller

Alman oyuncu Gerd Müller ise çıktığı 13 maçta, 14 gol atarak kupa tarihinin en golcü üçüncü futbolcusu olmuş!

2- Ronaldo Luis Nazario de Lima

Ronaldo Luis Nazario de Lima
Ronaldo Luis Nazario de Lima

Oynadığı maçların kilit oyuncusu haline gelen Ronaldo ise listemizde ikinci sırada! Brezilyalı futbolcu Dünya Kupası Maçlarında 15 gol atmış!

1- Miroslav Klose

Miroslav Klose
Miroslav Klose

Sırada Dünya Kupası’nın en golcü futbolcusu var! Ve başka futbolcular onu geçene kadar da gol kralı o! İstikrarlı kariyeri ile tanınan Alman futbolcu Miroslav Klose! Forma giydiği 24 maçta, 16 gol atarak zirveye oturuyor. Hakkındaki genel görüş ise kendisinden daha yetenekli futbolcular olmasına rağmen çalışkanlığı ve disiplini ile yeşil sahaların yıldızı olması!

Bir cevap yazın

KAPAT