Bebek Uyutan Müzik (Reklamsız) (Bebek Ninnisi – White Noise Bebek Müzikleri)
Bebek Uyutan Müzik

Bebek Uyutan Müzik (Reklamsız) (Bebek Ninnisi – White Noise Bebek Müzikleri)

Bebek Uyutan Müzik (Reklamsız) (Bebek Ninnisi – White Noise Bebek Müzikleri) arıyorsanız. Bebekleriniz için, bebekleri uyutan bir müzik arıyorsanız buldunuz. Bebekleriniz için enstrümantal, onları rahatsız etmeyen White Noise barındıran müzik.

Bebek Uyutan Müzik: https://www.youtube.com/watch?v=qfIiWgMguQs

Bebek Uyutan Müzik Nedir?

Bebek uyutan müzikler bebeklerin uyumasına yardımcı olan, içinde ninni, doğa sesleri, klasik müzik gibi şeyleri barındıran genel müziklere verilen addır. Bu müzikler bebeklerin rahatlayarak kendilerini güvende hissetmelerine neden olan white noise barındırabilir.

White Noise, Pink Noise Nedir?

“Gelen sinyal işleme , beyaz gürültü bir rasgele sinyal farklı eşit yoğunluğa sahip frekanslar , sabit bir veren güç spektral yoğunluğu . Terim, bu veya benzer anlamlarla fizik , akustik mühendisliği , telekomünikasyon ve istatistiksel tahmin de dahil olmak üzere birçok bilimsel ve teknik disiplinde kullanılmaktadır . Beyaz gürültü, belirli bir sinyale değil, sinyaller ve sinyal kaynakları için istatistiksel bir modele karşılık gelir. Beyaz gürültü adını beyaz ışıktan alıyor , beyaz görünen ışığın genellikle görünür bant üzerinde düz bir güç spektral yoğunluğu yoktur.”

Bebeklerin ve çocukların rahat uyumaları için yardımcı olan seslerdir. Doğadaki rüzgar, su vb. sesleri taklit eder. Bebekleri rahatlatan bu sesler anne karnında duyulan sesleri taklit ettiği için ya da geçmiş yaşantımızda doğa ile bağlantımızdan kalan bir miras olduğu için bebeklerin rahat uyumasına yardımcı olur. Aslında dijital olarak oluşturulan müziklerdeki sesler için tam olarak white noise diyemeyiz. Bunlar daha çok pink noise olarak adlandırılır. Piyasada White Noise Machine (Beyaz Gürültü Makinesi) adıyla satılan ürünlerin ürettiği de aslında pink noisedir.

“Pembe gürültü ya da 1 / f gürültü a, sinyal bir ya da işlem frekans spektrumu bu şekilde güç spektral yoğunluğu (frekans aralığı başına enerji ya da enerji) olan ters orantılı için frekans sinyalinin. Pembe gürültüde, her oktav (frekansta yarıya inme veya iki katına çıkma) eşit miktarda gürültü enerjisi taşır. Pembe gürültü biyolojik sistemlerde en yaygın sinyallerden biridir.”

Bebeklere Dinletilebilecek Müzikler Nelerdir?

Bebekleriniz gelişim döneminde sert ve yüksek sesli müzikleri dinletmekten kaçınmalısınız. Klasik müzik ve içinde White Noise barındıran (Doğa Seslerini Taklit eden) müzikleri tercih etmelisiniz. Bu tarz müzikler bebeklerin kendini güvende hissetmesini sağlar ve daha rahat uykuya dalarlar.

Bu tarz müzik dinletseniz bile ses seviyesine dikkat etmelisiniz. Kesinlikle kulaklık ya da bozuk bir hoparlör kullanmamalısınız. Yüksek, tiz olan, bebeği rahatsız edebilecek seslerden kaçınmalısınız. İnsanların duyma eşiği 20-20.000 Hz arasıdır. Fakat bu kalıtsal nedenlere, yaşa, çevre etkilerine ve yapılan işe göre değişebilir. Bebeklerin duyma eşikleri sizinkilerden farklı olabilir. Sizin duyamadığınız sesleri duyuyor olabilirler. Yaş ilerledikçe duyma eşiğinin daraldığı bilinmektedir.

Bir cevap yazın

KAPAT